Автор: emi1ts Категория: Спорт
Прочетен: 1260 Коментари: 6 Гласове:
9

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Григор успя! Продължава на "Уимбълдън" Българинът спечели маратонски мач в пет сета срещу Долгополов
Лондон, Англия | Публикувано: 27 юни 2014, 20:39
image

Григор Димитров се класира за четвърти кръг на "Уимбълдън", след като победи в изключителен маратонски мач, продължил 2 часа и 55 минути, украинеца Александър Долгополов с 3:2 сета (6:7 (3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1). Българинът за първи път ще играе на тази фаза от турнира, а следващият му съперник е аржентинецът Леонардо Майер, който отстрани руснака Андрей Кузнецов с 6:4, 7:6, 6:3.

Григор Димитров не игра най-добрия си тенис, но заслуга за това имаше и Долгополов. Двамата демонстрираха силна игра, мощни сервиси и почти безгрешност в първите два сета. В първата част нямаше пробиви, стигна се до тайбрек, който украинецът спечели. Във втория сет дойде първият пробив, дело на Григор Димитров за 4:3, след което изравни резултата в сетовете за 1:1. Третият сет бе най-лошият за българина, допусна пробив за 0:2, след това резултатът стана 1:4 и с нов пробив за 6:2 Долгополов поведе с 2:1 сета. В четвъртия сет Димитров проби важно за 5:4 гейма, после затвърди пробива си и след 6:4 изравни сетовете за 2:2. В последния пети сет българинът бе безкомпромисен, направи пробив за 2:1, отново за 4:1 и последен пробив за 6:1.

Най-доброто постижение на Григор в турнири от Големия Шлем бе на тазгодишния Australian Open, където достигна до четвъртфиналите.

Следващият му противник - 27-годишният Леонардо Майер, е №64 в ранглистата. До този момент никога не бе преодолявал втори кръг на Уимбълдън. Майер не е специалист на трева, но тази седмица преодоля последователно Сепи, Багдатис и Кузнецов. Двамата с Димитров никога досега не са играли, а мачът им от осминафиналите на Уимбълдън ще е в понеделник.

Григор Димитров - Александър Долгополов 3:2 сета (6:7 (3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1)
                                                                източник:"БЛИЦ-спорт"

28 юни 2014 | 11:48
Нищо ново: Гришо заби удара на деня на      Уимбълдън!
Григор Димитров спечели традиционната класация на ATP - "удар на деня"

28.06.2014 20:13
„Григор Димитров спечели традиционната класация на ATP - "удар на деня" - И това само е достатъчно за гордост! Браво на момчето ни и да следват успехи!