Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.09.2023 08:24 - 10.09.23
Автор: emi1ts Категория: Други   
Прочетен: 2021 Коментари: 9 Гласове:
14

Последна промяна: 10.09.2023 08:29

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg

image


Пожелах да ви представя и споделя тук "Формулата на Тео"- документален филм за Теодосий Теодосиев станал вече емблематична личност за успешното обучение на личности. Филма е доста реалистичен и разкрива още за неговите методи на обучение и въобще начин на мислене като цяло.Лично аз оставам възхитена!


" Какво е важно за доброто образование? Трябва ли един успешен физик да познава поезията на Хьолдерлин? Може ли да се преподава търсенето на нравствения абсолют? А да се подарява най-ценният и скъп продукт днес? Или това е просто формулата на Тео. Теодосий Теодосиев.

Филмът разказва за "златния физик на България" - учителят Теодосий Теодосиев-Тео, който през последните 40 години се е отдал на мисията да създава таланти в областта на физиката. Учениците му обират медалите на всички олимпиади, а университетите Харвард и Принстън се състезават за тях. Теодосиев е създател на уникален за света Метод за формиране на силов интелект.
Самият режисьор на филма е бил негов ученик в Казанлък. Филмът е сниман около една година и показва цялата активност на учителя по физика: учебни занятия, водене на школи, участия на различни места като лектор, летни лагери, срещи с негови ученици. Николай Василев:

"Най-чудатото в него е, че той е човек с мисия, която следва стриктно. Много трудно беше да се снима филмът, защото действията около Теодосий не са много разнообразни и забавни от гледна точка на киното. Един от най-трудните филми, които съм правил, защото имаше проблем с доверието, а и не особено голямото желание от страна на Теодосиев да го снимаме. Голямо предизвикателство беше да му заявим, че една година ще сме почти постоянно около него. Пътувахме дори до Шанхай, където ученик на Тео организира за деня на физиката лекция пред китайски студенти. Там всички му казваха, че ако остане да преподава в Китай ще стане милионер, а той им разказваше за своята мечта да направи училище, което да е като манастира Шао Лин - високо в планините на България и там да обучава ученици; че това място е специално и там единствено е измерил радиация 0

Тео посява в няколко поколения семената на различността!" Какво е важно за доброто образование? Трябва ли един успешен физик да познава поезията на Хьолдерлин? Може ли да се преподава търсенето на нравствения абсолют? А да се подарява най-ценния и скъп продукт днес? Или това е само Формулата на Тео?

https://plovdivnow.bg



image





Гласувай:
14



Следващ постинг
Предишен постинг

1. wonder - Благодаря! Непременно ще го гле...
10.09.2023 08:53
Благодаря! Непременно ще го гледам. :)))
цитирай
2. emi1ts - Благодаря!
10.09.2023 09:06
wonder написа:
Благодаря! Непременно ще го гледам. :)))

Радвам се .Много ценен филм за този наш съвременен мъдрец,будител,"златен учител"и изключителна личност като цяло!Поздрави!Хубава неделя!
цитирай
3. katan - Добро утро, Еми!
10.09.2023 09:34
Добър да е денят ти!
Учителят Тео е явление не само за нас. Той е явление в световен мащаб.
Човек с Мисия!
От филма съм гледала части, но целия ще го видя при теб.
Благодаря ти!
цитирай
4. emi1ts - Благодаря мила Катя!
10.09.2023 09:59
katan написа:
Добър да е денят ти!
Учителят Тео е явление не само за нас. Той е явление в световен мащаб.
Човек с Мисия!
От филма съм гледала части, но целия ще го видя при теб.
Благодаря ти!

Да,изключителна личност от която може да се научи много.А за приноса му към България и децата като олицетворение на нейното бъдеще може да се каже че е безкрайно ценен ,неоценим!Хубава неделя!
цитирай
5. donchevav - С удоволствие си припомних този ...
10.09.2023 22:43
С удоволствие си припомних този филм и този човек. Учител с мисия. Много силно. И много подходящо - в навечерието на 15 септември. Благодаря, мила Еми! Прегръдка!
цитирай
6. emi1ts - Благодаря мила Вени!
11.09.2023 07:39
donchevav написа:
С удоволствие си припомних този филм и този човек. Учител с мисия. Много силно. И много подходящо - в навечерието на 15 септември. Благодаря, мила Еми! Прегръдка!

Да,много силни,значими послания!Дано има повече хора да ги чуят и осъзнаят!Бъдещето се гради днес и всеки ден!Ще се радвам да успеем да променим към по- добро нашето - на България!Хубави дни!Прегръдки!
цитирай
7. emi1ts - Благодаря!
13.09.2023 12:33
catforlife написа:
Благодаря много за споделянето!
И аз оставам възхитена!

Радвам се,че го споделихме!Хубави дни!
цитирай
8. emelika - Удивителен човек!
24.09.2023 14:53
Имам честта да го познавам лично и сме разговаряли многократно. Уникална личност! Също споделих в блога си за него.
цитирай
9. emi1ts - Благодаря!
24.09.2023 22:13
emelika написа:
Имам честта да го познавам лично и сме разговаряли многократно. Уникална личност! Също споделих в блога си за него.

Радвам се!Чудесно е да се общува с такива хора.Приятна вечер!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: emi1ts
Категория: Други
Прочетен: 2145745
Постинги: 692
Коментари: 4330
Гласове: 36838
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930