*

|
|
|
Твоето същество е една мистерия. Колкото повече знаеш, толкова по-малко го Сократ казва: „Познай себе си!”. Той има предвид: опитай се да познаеш себе си. Затова не се опитвай да търсиш дефиниция на твоето същество. Неъзможно е да намериш такава. Можеш да живееш, но не можеш да го познаеш. ... Чуй песента на птиците, които пеят сутрин. Прекрасна песен, но ти не можеш да ... Бог е безмислената красота, с която си заобиколен: безмислените песни на Едно нещо остава безмислено дотогава, докато не бъде познато.Щом го познаеш, По- скоро бъди, отколкото познай! Смятам, че Марк Аврелий има повече и по-дълбо
|
Рядко в забързаното ни ежедневие можем да спрем, да си зададен подобни въпроси, да пофилософстваме, а твоите постове дават точно такава възможност - винаги свежи, интересни, поучителни. Благодаря ти, мила Еми!
Весели почивни дни!
Рядко в забързаното ни ежедневие можем да спрем, да си зададен подобни въпроси, да пофилософстваме, а твоите постове дават точно такава възможност - винаги свежи, интересни, поучителни. Благодаря ти, мила Еми!
Весели почивни дни!
Много се радвам ,че мислиш така.Хубаво е да се замисля човек.Освен,че е полезно е и интересно. Споделям напълно тези разсъждения. Представля ват ценни съвети,обяснения,напътствия.Благодаря ти и аз ,че винаги споделяш твоето мнение, което за мен е ценно!Хубави почивни дни и на теб! Прегръдки!


